Tutaj powinien być opis

VIII Kociewska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego

VIII Kociewska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego odbyła się w dniach 11-12 stycznia 2020 roku w Pelplinie. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak, który wręczył nagrodzonym hodowcom puchary w konkursie.


Wystawcy, którzy są zrzeszeni w strukturach Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza zaprezentowali na wystawie gołębie z własnych hodowli. Wyłoniona Komisja Sędziowska oceniła konkursowe zwierzęta i nagrodziła w kategoriach „Zwycięzca w rasie”, „Wyróżniony w rasie”, „Kolekcje w rasie”. Dodatkowo wylosowano „Super Championa Wystawy” z pośród tych gołębi, które uzyskały tytuł „Zwycięzca w rasie”.
Wystawa ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lokalnych społeczności, i zrzesza wystawców również z terenu całego województwa.


Przez dwa dni wystawa była dostępna dla zwiedzających, którzy mogli podziwiać przygotowane gołębie. Ostatniego dnia przedstawiciele samorządów, organizatorów oraz sponsorów wręczali nagrodzonym hodowcom puchary. Zwycięzcom gratulujemy!

Zdjęcia