Tutaj powinien być opis

Medale "Za zasługi dla obronności kraju"

W związku z decyzją Ministra Obrony Narodowej (nr 1086/KADR z dnia 18.04.2018) 28.01. bieżącego roku w Urzędzie Gminy odbyła się uroczystość wręczenia medali "Za zasługi dla obronności kraju" mieszkańcom gminy Tczew. Odznaczenia takie nadawane są w szczególnym przypadku, raz w życiu, w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, których troje lub więcej dzieci pełni lub pełniło nienagannie czynną służbę wojskową. Srebrnym medalem uhonorowano Helenę i Józefa Czaja, Hilarię Jeka, Erykę i Henryka Sommerfeld oraz Grażynę Żelewską.
Oprócz odznaczonych osób i ich przedstawicieli w ceremonii uczestniczyli: Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień Waldemar Wuttka, Wójt Gminy Krzysztof Augustyniak, Zastępca Wójta Tomasz Urbański, Przewodniczący Rady Zenon Lica oraz Radny Marek Stelmach. Wydarzenie wzbogacili swoją obecnością sołtysi Katarzyna Węsierska, Szczepan Klinkusz oraz Bogdan Żołnowski.
Po uroczystym przywitaniu, Komendant Waldemar Wuttka miał zaszczyt rozdać srebrne medale wyróżnionym osobom. Leszek Czaja przyjął odznaczenie w imienu swoich rodziców Heleny i Józefa Czaja. Medale dla, niemogących uczestniczyć w uroczystości, Eryki i ś.p. Henryka Sommerfeldów powierzono do przekazania sołtysowi Swarożyna Szczepanowi Klinkuszowi. Wręczono również odznaczenie Kazimierzowi Jeka, synowi ś.p. Hilarii Jeka. Grażyna Żelewska z dumą odebrała medal osobiście.
Po oficjalnej części uroczystości goście mogli zrelaksować się przy poczęstunku oraz kawie. Na zakończenie i upamiętnienie spotkania Wójt Krzysztof Augustyniak rozdał gościom upominki od Gminy.

Zdjęcia