Zdjęcie KGW Miłobądz Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w Miłobądzu z humorem

Dzień Kobiet to święto obchodzone niemal na całym świecie. Ósmego marca Panie obdarowywane są kwiatami, prezentami i życzeniami. Tego dnia mężczyźni przypominają sobie o roli kobiet w ich życiu. Gesty życzliwości i uprzejmości płyną w kierunku Pań. Za genezę Dnia Kobiet uważa się ruchy robotnicze kobiet w Ameryce Północnej i Europie, w początkach XX wieku. Liczne marsze i protesty były skierowane przeciwko ówczesnym ograniczeniem praw obywatelskich i ekonomicznych kobiet. Jako datę powstania tegoż święta wskazuje się 1910 rok.
Tegoroczny Dzień Kobiet świętowały (w sobotę 3 marca br.) Panie w sołectwie Miłobądz. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Miłobądzu wzięły „sprawy we własne ręce” i same zorganizowały zabawę. Taka inicjatywa to wspaniała okazja na oderwanie się od codziennych zajęć i spędzenie miłego wieczoru.
Organizatorki, oprócz bogatego poczęstunku przygotowały także wieczorne atrakcje. Panie zaprezentowały swój autorski pokaz artstyczno-rozrywkowy wcielając się w postać sławnego Sławomira, bajkowych Smerfów oraz muzyków góralskiej kapeli; bawiły zebraną publiczność. Gospodynie zaprezentowały także piosenkę kabaretową, w której pokazały, że kobiety są niezastąpione. Panie swoimi występami rozbawiły wszystkich do łez.
W imieniu Wójta Gminy Tczew, życzenia wszystkim Paniom złożył Piotr Odya, kierownik referatu inwestycyjno-technicznego, wręczając na ręce przewodniczącej KGW Joanny Kaczyńskiej kosz ze słodkościami. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na istotną rolę kobiet w otaczającej nas rzeczywistości. Podkreślił, jaki ogrom obowiązków kobiety wykonują każdego dnia, pełniąc rolę matki, żony, gospodyni domowej, przy jednoczesnym wykonywaniu pracy zawodowej. - Wszystkim Paniom należą się ordery, medale…Dzień Kobiet powinien trwać 365 dni w roku - powiedział Piotr Odya. Takie słowa wywołały aplauz wśród Pań, które jednomyślnie zgadzały się ze stwierdzeniem gościa.

Zdjęcia