Uroczyste przecięcie wstęgi

Uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy w Lubiszewie

Mieszkańcy Lubiszewa i Stanisławia doczekali się własnej świetlicy. Pomimo, że lokalizacja świetlicy znajduje się w centrum wsi Lubiszewa, będzie ona służyć mieszkańcom dwóch sołectw; Lubiszewa i Stanisławia, które ze sobą współpracują i realizują wspólne przedsięwzięcia.
Uroczyste otwarcie odbyło się w sobotę (03.03). Na uroczystość przybyło bardzo liczne grono przedstawicieli samorządu gminnego, powiatowego, organizacji społecznych oraz mieszkańcy sołectw Lubiszewo i Stanisławie. Zaproszonych gości przywitała opiekunka świetlicy Pani Ewa Kuliszewska.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Tczew Roman Rezmerowski, sołtys Lubiszewa Krzysztof Jagielski oraz sołtys Stanisławia Wojciech Kiemczyński, w asyście dzieci z Lubiszewa i Stanisławia. Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie obiektu przez miejscowego proboszcza ks. Krzysztofa Niemczyka.
W swoim przemówieniu Wójt Gminy Tczew podkreślił, że świetlica była budowana z myślą o mieszkańcach Lubiszewa i Stanisławia, którzy do tej pory korzystali z pomieszczeń świetlicy szkolnej, jednak nie zawsze było to możliwe z uwagi na prowadzone zajęcia przez placówkę oświatową. Swoją obecnością i przemówieniem zaszczycił wszystkich, były sołtys Lubiszewa, Jan Życki, który tradycyjnie zaprezentował poetycką prozę. Podczas uroczystości nie zabrakło miłych słów, życzeń i gratulacji ze strony zaproszonych gości.
Dziękowano Radzie Gminy Tczew oraz Wójtowi Romanowi Rezmerowskiemu za podjęcie decyzji i realizację budowy tego ważnego centrum integracji społeczności lokalnej.
Uroczystość uświetnił występ pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Stanisławiu oraz miejscowych dzieci.
Inwestycja obejmowała budowę budynku, zagospodarowanie terenu wokół świetlicy (parking, dojścia, dojazdy, plac zabaw) oraz wyposażenie obiektu. Całkowity koszt robót budowlanych wraz z wyposażeniem opiewał na kwotę 1.265.000 zł.
Świetlica w Lubiszewie jest obecnie 21 świetlicą w gminie Tczew. Świetlica jest miejscem, które inspiruje do działań, jednoczy do współpracy. To miejsce, w którym bije serce lokalnej społeczności. Otwarcie świetlicy, dla mieszkańców jest momentem szczególnym, bo rozpoczyna nowy okres działalności lokalnej społeczności, w którym świetlica będzie służyła wspólnemu dobru.
Z nowego obiektu cieszą się przede wszystkim mieszkańcy, którzy na taką inwestycję czekali od lat.
Mieszkańcy postanowili od razu podjąć inicjatywę i już tego samego dnia zorganizowali  pierwszą imprezę – Dzień Kobiet. Z tej okazji przygotowano bogaty poczęstunek oraz program artystyczny w wykonaniu Pań z Osiedlowego Domu Kultury na Suchostrzygach. Cała impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

Zdjęcia