Przejdź do treści
Tutaj powinien być opis

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

"Niepodległość, suwerenność i wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba się o nią starać – po to, żeby o nią nie walczyć, tak jak musiały walczyć pokolenia naszych prapradziadków i pradziadków przez 123 lata, kiedy Polska niepodległości nie miała. I chociaż przez lata nie mogliśmy jej odzyskać, choć na szczęście zachowała się w rodzinach, dzięki pielęgnowaniu tradycji, dzięki zrywom, dzięki tym, którzy tworzyli polską literaturę czasów zaborów, dzięki tym, którzy uczyli polską młodzież pięknej historii naszej Ojczyzny i tego wszystkiego, co ważne, byśmy przetrwali."

W dniu Narodowego Święta Niepodległości - Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak złożył znicz pamięci w Rokitkach pod Obeliskiem Upamiętniającym Poszkodowanych w czasie II wojny światowej. Miejsce to zostało również przyozdobione biało-czerwonymi chryzantemami pozyskanymi od naszych lokalnych hodowców w ramach akcji wspierającej. W związku z ograniczeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, tegoroczne obchody mają charakter indywidualny. Zachęcamy do złożenia znicza pod miejscami pamięci.

W Szpęgawie, tuż przy drodze wojewódzkiej nr 224 powstał duży napis "11", nawiązujący również do dzisiejszego święta.

Niech żyje Polska wolna i niepodległa!

Zdjęcia