Przejdź do treści
Tutaj powinien być opis

Wyremontowano stuletnią kapliczkę w Rokitkach

6 listopada 2020 roku przed wyremontowaną kapliczką w Rokitkach Rada Sołecka wsi Rokitki, Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak, Sołtys Rokitek Sławomir Stojałowski, radny powiatowy Dariusz godlewski podziękowali w imieniu mieszkańców wsi Rokitki przedstawicielom firm zaangażowanych w remont ponad 100-letniej kapliczki.

Wyrazy wdzięczności za decyzję o podjęciu decyzji o remoncie kapliczki wyraził Dariusz Godlewski, przedstawiciel Rady Sołeckiej, oraz radny powiatu tczewskiego. Wskazał, że musimy zadbać o to sami, bo kto wie kiedy następny raz podjęto by taką decyzję. Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak, zapewnił że dbanie o nasze lokalne dziedzictwo jest bardzo ważne. Musimy kultywować nasze lokalne tradycje, aby przekazać je kolejnym, młodszym pokoleniom. Sołtys Rokitek Sławomir Stojałowski na zakończenie dodał, że mieszkańcy doceniają prace włożoną w obecny wygląd kapliczki, i że cały trud i zaangażowanie było tego warte.

Następnie Pan Stefan Stubba z firmy Okland Sp. z o.o., Pan Paweł Kasiarz z firmy GTW Drekar Sp. z o.o., Pan Mariusz Tuchlin z firmy Dekpol Deweloper Sp. z o.o. odebrali z rąk przedstawicieli samorzadu pamiątkowe upominki.

Zdjęcia