Tutaj powinien być opis

OSP Dalwin obchodzi jubileusz 90-lecia działalności

Z tej okazji Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak przekazał na ręce dowódcy jednostki Mirosława Gorczycy specjalistyczny sprzęt - pompę zanurzeniową. Uroczyste przekazanie miało miejsce 7 września br. w remizie jednostki w Dalwinie. 

Jak podkreśla Wójt – „Wieloletnia działalność jednostki OSP Dalwin to nie tylko udział w akcjach gaśniczych i w wielu innych zdarzeniach i zagrożeniach. Straż, także nasze pozostałe jednostki, wspomaga gminę przy organizacji życia społecznego i kulturalnego, biorąc udział w wielu wydarzeniach patriotycznych, państwowych i kościelnych, a także rozrywkowych. Dziękujemy za wiele lat odważnej i pomocnej służby. Niech nowy sprzęt uzupełni wyposażenie jednostki, służąc w czasie akcji do sprawngo wypompowywania wody."

 

Zdjęcia