Tutaj powinien być opis

Wybierz się na wybory i weź udział w rywalizacji!

Szanowni Mieszkańcy! Dzięki Wam Gmina Tczew może dostać nowy wóz strażacki, a także zdobyć 30 tys. złotych! Atrakcyjne nagrody przewidziane są za wysoką frekwencję podczas wyborów prezydenckich w najbliższą niedzielę 28 czerwca.

Bitwa o głosy!

OMGGS ogłasza akcję profrekwencyjną, która ma zachęcić mieszkańców metropolii, Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, do udziału w zbliżających się wyborach prezydenckich. Wyścig odbędzie się w 3 kategoriach: gminy do 10 tys. mieszkańców, gminy od 10 do 30 tys. mieszkańców oraz gminy powyżej 30 tys. mieszkańców.

Gmina Tczew walczy w kategorii od 10 do 30 tys. mieszkańców! Przewidzianych jest 90 tysięcy złotych za najwyższą frekwencję. Zwycięzcy każdej kategorii otrzymają 30 tys. zł i sami zdecydują na co wydać pieniądze.

Jak wygrać? Wystarczy pójść na wybory.

Zwycięzcami w każdej z trzech kategorii będą samorządy, w których mieszkańcy najliczniej zagłosują w wyborach prezydenckich. Wygrane pieniądze trafią do dzielnic, osiedli i sołectw, które najlepiej zmobilizują się do głosowania.

Bitwa o wóz strażacki!

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. Wartość jednego samochodu to ok. 800 tys. zł.

O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

 

Działania mają być zachętą i mobilizacją dla wyborców, aby w najbliższą niedzielę 28 czerwca wybrali się do urn lub też zagłosowali korespondencyjnie. Twój głos ma znaczenie!

 

Zdjęcia