Tutaj powinien być opis

Kolejne środki na inwestycje drogowe w Gminie Tczew.

Wiadomość o przyznanych dodatkowych środkach na drogi w kwocie 2 287 881 zł w dniu wczorajszym do Wójta Gminy Tczew – Krzysztofa Augustyniaka przywiózł Kazimierz Smoliński, Poseł na Sejm RP. Środki te pochodzą z Funduszu Inwestycji Samorządowych, który jest częścią rządowej tarczy antykryzysowej.

„Kolejna świetna wiadomość dla naszych mieszkańców! Dodatkowy zastrzyk 2,2 mln złotych na inwestycje drogowe z pewnością pomoże nam zrealizować kilka zadań, które albo w związku z pandemią były wstrzymane, a być może i uda się zrealizować zupełnie nowe zadania.” – mówi Wójt Gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak – „Cieszymy się, bo potrzeby są ogromne, więc każdy wpływ środków zewnętrznych rozwija naszą małą ojczyznę” – zakończył Wójt Gminy Tczew.

Jeszcze w sierpniu pojawi się harmonogram, a już we wrześniu nastąpi wypłata dotacji. Środki są bezzwrotne i mogą być wykorzystane w dowolnym terminie.

„Chcemy zadbać o bezpieczeństwo w naszej gminie. Jeśli zgodzą się na to radni, to przeznaczymy te pieniądze na modernizację dróg, budowę oświetlenia i budowę ścieżek pieszo-rowerowych” – podsumował Wójt Augustyniak.

Zdjęcia