#KociewieWpotrzebie - Wydrukujemy maski ochronne dla strażaków

Gmina Tczew dołącza się do społecznej akcji polegającej na drukowaniu masek dla szpitali i strażaków. „Niezwykle istotne jest aby w tym trudnym okresie wspierać tego rodzaju inicjatywy, które przyczyniają się do wzmocnienia wyposażenia służb, które pomagają każdemu z nas. Społeczna odpowiedzialność wymaga tego typu działań.” – mówi Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak.

W ramach wsparcia inicjatywy, gmina Tczew zobowiązała się do zakupu trzech drukarek 3D, które posłużą do produkcji w/w masek. Dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy Gminą Tczew a firmą KafCOM oraz Kryształowa Fotobudka - zaopatrzymy również naszych strażaków w maski ochronne (przyłbice).

„Zapewnienie elementów ochrony osobistej naszym strażakom, jest dla nas priorytetem. W obecnej sytuacji bardzo często to właśnie oni są narażeni na kontakt z osobami poddanymi kwarantannie lub zarażonymi. Dbając o ich bezpieczeństwo – dbamy o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców” – dodaje Wójt Krzysztof Augustyniak.

Zdjęcia