Komunikat w związku z zamknięciem placówek oświatowych

Szanowni mieszkańcy gminy Tczew,

         w związku z ogłoszeniem przez Premiera Mateusza Morawieckiego decyzji dotyczącej zamknięcia wszystkich placówek oświatowych na okres dwóch tygodni od czwartku 12 marca 2020r., oraz wczorajszą decyzją Wojewody Pomorskiego o zakazie przeprowadzania imprez masowych z udziałem publiczności, prosimy was mieszkańców o pełne zrozumienie wprowadzanych działań mających na celu maksymalne spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

         Mając na uwadze stan bezpieczeństwa wynikający z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, zobowiązuje organizatorów wydarzeń gromadzących dużą liczbę uczestników, aby rozważyli możliwość odwołania lub przełożenia ich na późniejszy termin. Apeluję o zachowanie spokoju oraz rozsądku – doświadczenia innych krajów pokazują nam że nie możemy lekceważyć tego zagrożenia.

         Wspólnie podjęte wyrzeczenia oraz wysiłek w walce z koronawirusem jest naszym zadaniem i obowiązkiem. Nie ulegajmy panice – pamiętajmy o wspólnych działaniach polegających na odpowiedniej higienie, rozsądnych działaniach i informowaniu siebie nawzajem – dzięki którym możemy zadbać o nasze bezpieczeństwo.

         Osoby powracające z regionów, w których występuje koronawirus, posiadające objawy infekcji ze strony układu oddechowego, lub mające kontakt z osobami zarażonymi, powinny niezwłocznie powiadomić o tym fakcie telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną (PSSE Tczew, ul. Obr.Westerplatte 10; tel. (058) 531-39-31).

         Wzmożone środki ostrożności należy zachować także w miejscach, w których przebywają większe grupy osób, jak m.in. galerie handlowe czy środki komunikacji miejskiej.

         Wszelkie informacje oraz zalecenia przekazywane przez Wojewodę Pomorskiego, Głównego Inspektora Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia mogą Państwo znaleźć na specjalnie przygotowanej stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia - https://www.gov.pl/web/koronawirus

(-)              
Krzysztof Augustyniak
WÓJT GMINY TCZEW

Załączniki

Zdjęcia