Tutaj powinien być opis

Wspaniale bawiliśmy się podczas „Wspólnego czytania – bo czytanie to kochanie” w Bibliotece Gminnej!

Przypominając... Pod koniec listopada ubiegłego roku Gminna Bibliotek Publiczna w Swarożynie wygrała książki w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Kinder Mleczna Kanapka. Nasza biblioteka dzięki zaangażowaniu mieszkańców, licznie oddanym głosom dostała się do grona 50 laureatów nagrody 1 stopnia – książki o wartości 5 tys. zł. Wczorajszym spotkaniem z dobrą zabawą w tle chcemy zachęcić do czytania samemu, z rodzicami, z przyjaciółmi, z dziadkami – bo czytanie to jedna z najpiękniejszych form spędzania czasu. Czytając czy słuchając czytanej książki każdy doświadcza magicznej siły słów, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poszerza horyzonty... a czytanie razem dodatkowo zdecydowanie zbliża! Dostarcza wspólnych przeżyć, śmiechu, wzruszenia. Mimo natłoku zajęć Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak odwiedził dzieci życząc im przyjemnego słuchania, częstego odwiedzania biblioteki, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Serdecznie dziękujemy za piękne czytanie „Kwoki” Jana Brzechwy pani Ewie Kuliszewskiej Radnej Gminy Tczew! Pan Karol i Pani Asia – „Bazyliszek” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” - słuchanie sprawiło nam wiele radości. Warto było odpowiedzieć na ciekawe zagadki pani Wioletty aby otrzymać Kinder Niespodzianki! Niezawodni druhowie z OSP Swarożyn znaleźli czas na pokaz i naukę z udzielania pierwszej pomocy, zaś nad całością imprezy czuwała niezastąpiona pani Magdalena!

Zapraszamy do biblioteki, dla każdego wypożyczającego niespodzianka w postaci zakładki do książki.

Zdjęcia