Tutaj powinien być opis

Kociewski Bal Niepodległości w Gniewie

8 lutego 2020 roku na Gniewskim Zamku odbył się Kociewski Bal Niepodległości w ramach obchodów 100-lecia przyłączenia ziemi pomorskiej do odrodzonej Polski. W balu udział wziął Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak wraz z gośćmi z naszej gminy. W programie Balu były również aukcje charytatywne z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc Polakom ze wschodu.

200208201957003.jpg


Bal rozpoczął prowadzący to wydarzenie wodzirej, który powitał wszystkich przybyłych gości, przedstawił po krótce powody organizacji balu. Przekazał głos Jarosławowi Struczyńskiemu – Kasztelanowi Zamku w Gniewie. Gospodarz wyraził w swoim przemówieniu wielkie zadowolenie iż właśnie w tym miejscu organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić tą cześć obchodów.

Następnie na scenę zaproszono Generała Józefa Hallera w którego jak zwykle wcielił się Michał Rychlicki. Podczas jego porywającego przemówienia niejednokrotnie skandowano hasła „Wiwat Polska”, „Niech żyje Niepodległa”. Dowódca Frontu Pomorskiego rozkazem nakazał wszystkim obecnym bawić się w radości i uśmiechu, a kończąc swoje wystąpienie zainicjował odśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

200208203809006.jpg


Cześć taneczną Balu rozpoczęto od wspólnego poloneza, który szczelnie wypełnił dziedziniec gniewskiego Zamku. To był piękny Bal, który pozostanie w pamięci i historii na następne pokolenia. Niech żyje Polska!

Zdjęcia