Tutaj powinien być opis

Wieczorek patriotyczny w Lubiszewie Tczewskim.

Jedną z odsłon obchodów Święta Niepodległości w Gminie Tczew był Wieczorek Patriotyczny w Lubiszewie Tczewskim.

Sobotnia uroczystość odbyła się w świetlicy wiejskiej, a rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. O oprawę organizacyjną spotkania zadbała Sołtys Lubiszewa Tczewskiego Ewa Kuliszewska. W myśl powiedzenia, iż dobry gospodarz nigdy nie próżnuje pani Sołtys przez cały wieczór czuwała nad miłą atmosferą spotkania, nadzorując przebieg programu artystycznego, a przede wszystkim prezentując i zapowiadając odpowiednio każdego wykonawcę.

Głos powitalny zabrał także Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak, który podkreślił jak ważne są inicjatywy mieszkańców, jak godnie, mądrze, różnorodnie można upamiętniać i obchodzić święto niepodległości, a przede wszystkim, że warto wykorzystać wspólne miejsce spotkań jakim jest świetlica wiejska.

W trakcie gościnnych występów artystycznych świetlica wiejska na moment zamieniła się w salę teatralną – tak można podsumować przedstawienie pań z DPS w Stanisławiu. O solowe i nastrojowe brzmienie pieśni patriotycznych zadbały uczennice ze SP w Lubiszewie, natomiast zespołowymi występami muzycznymi wieczorek uświetnili Chór Tczewski oraz Zespół Subkowiaki.

Interesującym momentem spotkania był pokaz Bractwa Rycerskiego Kerin - występ o losach Polski – odwołujący się do kilku stuleci wstecz, przypominający zebranym jak doszło do utraty niepodległości przez Polskę, a następnie jak wyglądało dążenie Polaków do odzyskania wolności. Występ angażował publiczność do wspólnego opowiadania o historii naszej ojczyzny oraz czynnego udziału w tworzeniu inscenizacji historycznych dzięki czemu efektownie skłaniał do refleksji nad losami Polski.

Był to miły, uroczysty, patriotyczny wieczór, który dostarczył chwil wzruszenia i refleksji nad trudną przeszłością naszego narodu.

Zdjęcia