Tutaj powinien być opis

Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych w ZKiW w Turzu.

W dniu 25 października 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.  Od samego rana panowała uroczysta atmosfera. Przepięknie udekorowana sala, pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, a to wszystko po to, by ich ślubowanie wypadło jak najlepiej.

Na akademię przybył Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak, dyrektor Tomasz Resmerowski, w-ce pani Anna Skalska, ksiądz proboszcz Krzysztof Piątkiewicz,  nauczyciele wychowawcy panie Danuta Szulc i Iwona Fila oraz rodzice.

Po przywitaniu gości rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie  klas pierwszych z oprawą muzyczną , a uroczystość ślubowania poprowadziły uczennice klas IV Maja Nerlich i Natalia Kicińska.  Podczas części artystycznej na pierwszaków czekała miła niespodzianka – w tak uroczystym dla nich dniu odwiedziła ich sama Pani Jesień. Program artystyczny nosił tytuł „Dary jesieni”.  Uczniowie swoim wspaniałym występem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. 

Po programie artystycznym  dzieci w obecności wszystkich zgromadzonych odważnie złożyły przyrzeczenie, w którym ślubowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na ucznia, którego dokonał  dyrektor Tomasz Resmerowski przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem, życząc uczniom  sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Wójt Gminy Tczew wręczył upominki oraz pogratulował pierwszoklasistom i ich rodzicom wspaniałego występu . Życzył udanych ośmiu lat pobytu w Zespole Kształcenia i Wychowania w Turzu. Ksiądz  proboszcz poświęcił tornistry wraz z przyborami szkolnymi.

Wierzymy, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów.

Zdjęcia