XI Sesja Rady Gminy Tczew

w budynku Urzędu Gminy Tczew

przy ul. Lecha 12, sala nr 12

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie sesji i sprawdzenie prawomocności.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Informacje o interpelacjach i udzielonych odpowiedziach.

4. Informacja z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.

5. Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Tczew na 2019 rok.

6. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Tczew na lata 2019-2023.

7. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego.

8. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad udzielania z budżetu gminy dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Tczew.

9. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego.

10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli przedszkola i innych placówek przedszkolnych pracujących z grupami obejmującymi dzieci 6-letnie i dzieci młodsze oraz wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli zatrudnionych na stanowiskach nauczycieli pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych zatrudnionych w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Tczew.

11. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w publicznych szkołach podstawowych i przedszkolach dla których organem prowadzącym jest Gmina Tczew.

12. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę Nr XLVIII/361/2018 Rady Gminy Tczew z dnia 27 czerwca 2018r. w sprawie wysokości i zasad udzielania opłat za świadczenia udzielania przez przedszkola publiczne prowadzone przez Gminę Tczew zmieniająca Uchwałę Nr XXXI/280/2009 Rady Gminy Tczew

z dnia 28 sierpnia 2009r.

13. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia w sprawie partycypacji w kosztach pobytu dzieci zamieszkałych w Gminie Tczew uczęszczających do żłobków, klubów dziecięcych lub zatrudniających dziennych opiekunów funkcjonujących na terenie Gminy Miejskiej Tczew.

14. Podjęcie uchwały w sprawie aktualności studium i planów miejscowych na obszarze Gminy Tczew.

15. Podjęcie uchwały w sprawie powołania zespołu do wyboru ławników.

16. Debata nad raportem o stanie Gminy Tczew w roku 2018.

17. Podjęcie uchwały w sprawie wotum zaufania dla Wójta Gminy Tczew.

18. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok 2018:

a) sprawozdanie roczne z wykonania budżetu gminy Tczew za 2018 rok,

b) sprawozdanie o stopniu zaawansowania realizacji programów wieloletnich,

c) sprawozdanie z wykonania planu finansowego za rok 2018 Instytucji Kultury Gminnej Biblioteki Publicznej w Swarożynie,

d) informacja o stanie mienia Gminy Tczew w 2018 roku,

e) dyskusja nad sprawozdaniem z wykonania budżetu.

1. Podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy Tczew za rok 2018,

- przedstawienie uchwały Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Tczew za rok 2018.

2. Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie z siedzibą w Gniszewie za 2018 rok.

3. Informacje, wolne wnioski, zapytania radnych i sołtysów.

Przewodniczący Rady

(-) Zenon Lica