Tutaj powinien być opis

Dzień Seniora w Miłobądzu

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

Międzynarodowy Dzień Seniora ustanowiony został 14 grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i obchodzony jest corocznie 1 października, ale w naszym kalendarzu można znaleźć kilka dat, do których przypisane jest to święto: 20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października Europejski Dzień Seniora. Jak więc widać rola seniorów w życiu całego społeczeństwa jest dostrzegana i doceniana. Pamięta o tym także sołtys Miłobądza Gabryela Ciesielska, która w świetlicy wiejskiej zorganizowała 7 października „Dzień Seniora” dla mieszkańców sołectwa. Jest to dobra okazja do zwrócenia uwagi na problemy osób starszych, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu seniorów, aktywizowania najstarszych mieszkańców oraz propagowania równego udziału w życiu społecznym.

W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Tczew Roman Rezmerowski, który życzył seniorom pogody ducha i zdrowia, przekazując tym samym na ręce pani sołtys kosz upominkowy. Życzenia seniorom złożył także Radny Powiatu Tczewskiego Piotr Odya.

Dla zaproszonych gości przegotowany został smaczny poczęstunek. Imprezę poprowadził DJ Grzechu Godzina, który wypełnił salę największymi przebojami biesiady polskiej.

Zdjęcia