Tutaj powinien być opis

76. rocznica Powstania Warszawskiego

To już 76 lat…
Pamiętamy o Bohaterach Powstania Warszawskiego 🇵🇱
🇵🇱Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego jest polskim świętem państwowym, obchodzonym corocznie od 2010 roku, ustanowionym w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego, którzy w obronie kraju walczyli o wyzwolenie stolicy sprzeciwiając się okupacji niemieckiej oraz zagrażającej Polsce niewoli sowieckiej.

🇵🇱Patriotyczny zryw mający ocalić Polskę od hitlerowskiej zagłady i sowieckiej dominacji trwał 63 dni, aż do kapitulacji w dniu 3 października 1944 r. W trakcie walk straty po stronie wojsk polskich wyniosły ok. 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. Zginęło lub zaginęło również od około 150 do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy…

🇵🇱Straty życia ludzkiego oraz materialne były ogromne… Pamiętamy o tych, którzy walczyli o wolną Polskę!

Cześć i chwała Bohaterom!

Zdjęcia