Tutaj powinien być opis

Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Tczew przy współpracy Szkoły Podstawowej w Lubiszewie.

Dnia 29 września 2019 roku na boisku Orlik przy SP w Lubiszewie odbył się turniej piłki nożnej oldbojów o puchar Wójta Gminy Tczew p. Krzysztofa Augustyniaka. Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Tczew i Szkoła Podstawowa w Lubiszewie. Początkowo zgłosiło się 5 drużyn, ostatecznie do rywalizacji przystąpiły 4 sołectwa. Grano systemem każdy z każdym 2 x 6 minut.

Liczne akcje na boisku, nagłe zwroty sytuacji powodowały gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Dąbrówki i tym samym obroniła tytuł mistrza z przed roku. Drugie miejsce zajęło sołectwo Rokitki, następnie trzecie -Lubiszewo ze Stanisławiem, a ostatnie miejsce przypadło zawodnikom ze Swarożyna.

     Po zakończonym turnieju Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak wraz z dyrekcją Szkoły Podstawowej Lubiszewo, p. dyrektor Anną Dobrowolską, p. w-ce dyrektor Katarzyną Kwaśnik oraz pełniącego rolę sędziego, p. Michałem Dywelskim, wręczyli puchary przybyłym drużynom i bony do Mc Donalda.

     Imprezie towarzyszył Festyn Rodzinny. Przygotowane zostały konkurencje sportowe dla dzieci, m.in. „Kulawy lisek”, „Kelner”, „Wyścig hokejowy”, „Cel pal!”, „Wyginam śmiało ciało”, „Skoki w workach”.

     Dzięki hojności i współpracy z rodzicami możliwe było zorganizowanie stanowisk z watą cukrową, popcornem, ze słodkim poczęstunkiem i nagrodami dla uczestników formie loterii fantowej. Restauracja „Ustronie Leśne” przygotowała smaczną zapiekankę i grillowane kiełbaski a Koło Gospodyń Wiejskich z Lubiszewa wyborny bigos. Natomiast o występ magika i dmuchane zamki-zjeżdżalnie zadbała Gmina Tczew. Ku uciesze najmłodszych dzieci możliwe były przejażdżki na kucyku, a także stanowiska: skręcanie balonów i malowanie twarzy.

     Na zakończenie imprezy odbył się Festiwal Kolorów, który zasponsorował p. Andrzej Bronk. Dzieci i młodzież uczestniczyli w nim bardzo żywiołowo i radośnie. Wszystkim obecnym dopisywał świetny humor a i pogoda dopisała na sto procent.

     Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak i dyrekcja Szkoły Podstawowej w Lubiszewie podziękowali wszystkim darczyńcom, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie świetnej imprezy.

Zdjęcia