Tutaj powinien być opis

Odpust parafialny w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lubiszewie.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lubiszewie odbył się odpust parafialny. Mszy na placu przed świątynią przewodniczył Ks. Prałat Tadeusz Brzeziński – Proboszcz Parafii Katedralnej w Pelplinie. Podczas uroczystej mszy świętej poświęcono korony żniwne (przygotowane przez sołectwo Szpęgawa oraz Koło Gospodyń Wiejskich Lubiszewo/Stanisławie) oraz upieczone z tegorocznego ziarna chleby (z sołectw: Lubiszewo, Stanisławie, Szpęgawa, Rokitki, Śliwiny).
Głównego celebransa przywitała rodzina z Rokitek Państwo Piłat oraz Sołtys Stanisławia Radosław Mazurek.
Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak aktywnie uczestniczył w uroczystościach, idąc wraz z panią Sołtys, a zarazem Radną Gminy Tczew Ewą Kuliszewską w procesji z chlebem. Po Mszy św. uczestniczył w licznych spotkaniach i rozmowach z mieszkańcami, gośćmi i pielgrzymami.
W uroczystościach, które zgromadziły wiernych przed ołtarzem polowym na placu im. Jana Pawła II, wzięli udział nie tylko miejscowi mieszkańcy, ale zarówno samochodami, jak i pieszo, przybyło wielu pielgrzymów.

Zdjęcia