Tutaj powinien być opis

Już jest! Nowa świetlica w Czarlinie została uroczyście otwarta!

Pięknieją sołectwa, pięknieje gmina Tczew, bowiem wzbogaciła się o nowe miejsce spotkań jakim jest świetlica wiejska w Czarlinie. Nowy obiekt będzie miejscem spotkań i zebrań mieszkańców wsi oraz działań na rzecz rozwoju kultury i edukacji; będzie służyć organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich zainteresowań, a także integracji i aktywizacji lokalnej społeczności.

Uroczystość otwarcia odbyła się w sobotnie popołudnie, ostatniego dnia wakacji, a oprócz licznych mieszkańców Czarlina swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście m.in.: Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak, ks. Proboszcz Jan Buk, Przewodniczący Rady Gminy Tczew Zenon Lica, Dyrektor ZKiW w Swarożynie, Przewodniczący Kółek i Organizacji Rolnych Krzysztof Mazurek, Radni Gminy Tczew, Sołtysi pobliskich sołectw, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czarlinie. Symboliczne otwarcie świetlicy rozpoczęło się od poświęcenia i pobłogosławienia nowego obiektu przez Ks. Proboszcza Jana Buka, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Wójta Gminy Krzysztofa Augustyniaka oraz Sołtysa wsi Krystynę Nalik. Podczas części oficjalnej Wójt Krzysztof Augustyniak pokierował do organizatorów otwarcia słowa podziękowania i uznania za świetną organizację. Oprócz krótkich przemówień zaproszonych gości, odbył się ciekawy spektakl w wykonaniu lokalnych dzieci i młodzieży. Przedstawienie miało charakter swoistego kalejdoskopu, który ukazywał 30 lat starań mieszkańców o marzenie jakim była „własna świetlica”. Jednym słowem warto czekać i nie poddawać się, a marzenia się spełniają. Ujmującym elementem spektaklu był występ laureatki licznych konkursów krasomówczych, która wyrecytowała piękną opowieść o Małgorzacie Samborównie, pomorskiej księżniczce,  córce księcia lubiszewsko - tczewskiego, która została królową Danii. Po zakończeniu części oficjalnej, zaproszeni goście oraz mieszkańcy wsi mogli częstować się daniami z bufetu szwedzkiego, skosztować specjalnie przygotowanego tortu oraz wypić lampkę szampana.

Jako że, otwarcie połączono z festynem rodzinnym nie zabrakło wspólnej zabawy przy muzyce, która odbywała się na pięknym tarasie nowej świetlicy, natomiast na dzieci czekały atrakcje typu dmuchane zjeżdżalnie, popcorn, gry i zabawy w plenerze.

Nowo otwarta świetlica to budynek w kształcie litery „L”, o kubaturze ok. 3000 m3, z jedną kondygnacją nadziemną i z częściowym podpiwniczeniem. Posiada salę świetlicową o powierzchni 150 m2, drewniany taras, kuchnię wyposażoną w profesjonalną zabudowę kuchenną – meble oraz sprzęt AGD – kilka mniejszych pomieszczeń gospodarczych, toalety. Kondygnacja piwnicy została zasilona w różnego rodzaju sprzęt do ćwiczeń: są orbitreki, rowerki, bieżnie, rozbudowany atlas do ćwiczeń. Tym samym nowy obiekt pełni dwie funkcje: kulturalną i sportową.

Mamy nadzieję, iż nowopowstała świetlica, która jest 22 świetlicą w Gminie Tczew, będzie długo służyć mieszkańcom Czarlina, i nie tylko.

Zdjęcia