Tutaj powinien być opis

Kolejna edycja Dnia Pieczonego Ziemniaka w Swarożynie za nami!

Święto Pieczonego Ziemniaka - gminna impreza, która cieszy się coraz większą popularnością. W roli głównej pieczony ziemniak, ale atrakcji przygotowanych dla mieszkańców gminy Tczew i gości było znacznie więcej.

W sobotę, 24 sierpnia br. w Swarożynie, na pięknym terenie rekreacyjnym przy molo, odbyła się kolejna edycja Święta Pieczonego Ziemniaka. Ta wakacyjna impreza to doskonała okazja, by zaprosić do zabawy całe rodziny, tym bardziej, że program artystyczny był bardzo bogaty i ciekawy. Obchody rozpoczęły się od oficjalnego otwarcia imprezy przez Wójta Gminy Tczew Krzysztofa Augustyniaka.

W trakcie obchodów dzieci zabawiały Kosmokwaki, ochoczo wychodząc w tłum swoich najmłodszych fanów, tańcząc, przytulając i śmiesząc. Dużo dobrego humoru dostarczył występ kabaretu Czwarta Fala. Wszyscy byli już gotowi na koncerty gwiazd… Przystojny i utalentowany Luka Rosi porwał szczególnie żeńską część publiczności, a jego przebój „A Ty bądź” sprawił, że serca zakochany par zaczęły bić w rytm jego muzyki. Potem z przytupem na scenę wkroczył D-Bomb, który wraz ze swoją legendarną piosenką „O Ela, Ela” rozkręcił  „imprezę na maxa…” i porwał publiczność do wspólnej zabawy. W międzyczasie oraz na zakończenie imprezy o oprawę muzyczną dbał DJ-Moroz, który swoim profesjonalizmem i wyczuciem stylu zachwycił nie tylko organizatorów.

Oczywiście podczas imprezy mocnym punktem były kulinaria - jak na święto z ziemniakiem w roli głównej przystało nikogo nie ominął poczęstunek z tym że daniem. Każdy mógł spróbować zupy kartoflanki, placków ziemniaczanych czy frytek. Dodatkowo Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Swarożynie przygotowały wiele innych przysmaków, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Apetyt dopisywał wszystkim uczestnikom, jedzenie znikało z mgnieniu oka.

Zabawę wzbogaciła dodatkowa niespodzianka, jaką było polewanie piany przez strażaków z jednostki OSP Swarożyn. Ku radości dzieci zrobiło się biało. Pod opieką animatorek odbywało się malowanie twarzy i farbowanie włosów, a także możliwość puszczania baniek mydlanych czy „rozgoszczenia się” w kąciku plastycznym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się jazda na kucyku oraz koniu, a obok stoiska z zakręconym ziemniakiem na patyku nikt nie przeszedł obojętnie.

W tym dniu oprócz występów artystycznych i degustacji potraw odbyły się także integracyjne konkursy dla dzieci - były rozgrywki sportowe w piłkę nożną oraz zabawa plastyczna, w której dzieci przenosiły na papier swoje wyobrażenie na temat święta pieczonego ziemniaka. Nagrody, które podarowała Gmina Tczew, uroczyście wręczał Zastępca Wójta Gminy Tczew Tomasz Urbański oraz Radny Gminy Tczew Zbigniew Wojszko, a także Radny Powiatu Tczewskiego Adam Kucharek. Wszystkie prace trafiły na wystawę zdobiąc balustradę mola.

Zdjęcia