Tutaj powinien być opis

Tczewskie obchody Święta Policji.

W tym roku to już 100 rocznica powstania polskiej Policji. Podczas uroczystej gali 24 lipca br. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie, odznaczenia resortowe i wyróżnienia dla policjantów i pracowników cywilnych Policji. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także przedstawiciele administracji samorządowej i wymiaru sprawiedliwości, a także zaprzyjaźnione służby mundurowe. W uroczystościach brał udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Krzysztof Kozelan, który wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tczewie insp. Dariuszem Krasulą wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie. Podczas tej uroczystości awansowało na wyższe stopnie 23 policjantów.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie został wręczony wyjątkowy Medal 100-lecia Niepodległości, który jest przyznawany za zasługi dla chwały, pożytku i rozwoju patriotyzmu, nawiązując do tradycji polskich i chrześcijańskich.  Przedstawiciele władz samorządowych również wręczyli nagrody wyróżniającym się w służbie policjantom oraz pracownikom Policji.

Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak wręczył nagrody specjalne trójce policjantów:

  • młodszej aspirant Joannie Rucińskiej
  • młodszemu aspirantowi Krzysztofowi Kujawa
  • starszemu aspirantowi Krzysztofowi Klunder

Komendant Powiatowy Policji w Tczewie – insp. Dariusz Krasula podziękował przedstawicielom lokalnych władz samorządowych, służb i instytucji za dotychczasową współpracę i współdziałanie z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie tczewskim.

Zdjęcia