Tutaj powinien być opis

Bezpłatne warsztaty - zapraszamy do udziału

Aktywny amator, super kreator - cykl warsztatów twórczych.

Od listopada br. w świetlicach wiejskich w miejscowościach: Miłobądz, Turze, Swarożyn, Szpęgawa rozpocznie  się cykl warsztatów twórczych. Będą one miały charakter międzypokoleniowy. Będą mogły w nich uczestniczyć dzieci w towarzystwie rodziców, dziadków, starszego rodzeństwa lub samodzielnie. Zajęcia będą także okazją do wspólnego spędzania czasu, umocnienia więzi w społeczności, działania we współpracy. Warsztaty są bezpłatne!. Prowadzący warsztaty dostarczają uczestnikom wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć.

Warsztaty przeprowadzone będą w dwóch blokach tematycznych. Pierwszy - Warsztaty "Zrób to Sam" będą obejmować zagadnienia plastyczne, rękodzielnicze, techniczne, przeprowadzane w duchu „Zrób to sam!”.  Bazują na sentymencie starszych do szkolnych zajęć praktyczno-technicznych, promują lokalną kulturę, rozbudzają kreatywność uczestników, rozwijają umiejętności manualne. Podczas zajęć będą również wykorzystywane materiały używane - śmieci, nadając im nowe życie w nowej formie tzw. upcykling. Prowadzący będą wykorzystywać okazje, takie jak dzień babci, dziadka oraz inne święta by promować własnoręcznie wykonywane prezenty oraz ozdoby. Wiek od 7 lat.

Drugi blok tematyczny to warsztaty cyfrowe obejmujące programowanie Minecraft, Akademia Małego Yutubera, Elektornika i Robotyka. Zajęcia mają za zadanie rozbudzić w dziecku pasję i dać mu szansę rozwijania swoich zainteresowań. Poprzez warsztaty chcemy pokazać uczestnikom umiejętność pracy w grupie, rozwijać kreatywność, cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do realizacji zadań, celów. Podczas prowadzonych warsztatów cyfrowych trenerzy zapoznają uczestników z niebezpieczeństwami płynącymi z korzystania z internetu oraz  przekażą podstawowe zasady wymagane do publikacji wartościowych treści w internecie. Uczestnicy zapoznają się z podstawami elektroniki, a motywacją do zdobywania wiedzy będzie perspektywa zbudowania własnego robota.  W trakcie zajęć pokazane zostaną ciekawe strony internetowe zawierające przydatne materiały i informacje w zakresie ochrony środowiska. Wiek od 10 lat.  

Każdy blok tematyczny będzie się składał z 18 spotkań w każdej z wymienionych świetlic. Zajęcia będą się odbywały w tygodniu w godzinach popołudniowych. Zajęcia ruszają od 19 listopada 2018 r.

 

plakat_warsztaty.jpg

 

Załączniki

Zdjęcia