Tutaj powinien być opis

"Dumni z Polski" - Gala Pieśni Patriotycznych w Swarożynie

W ubiegły piątek, 26 października 2018 roku, w Zespole Kształcenia i Wychowania w Swarożynie odbyła się Gminna uroczystość z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pod hasłem "Dumni z Polski". Uczestnicy mieli okazję posłuchać, a także zaśpiewać nieczęsto słyszane pieśni patriotyczne. O ich historii opowiadał Piotr Szubarczyk z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Utwory były pięknie wykonane przez Przemka Radziszewskiego oraz Michała Olejnika. Gala pieśni została poprzedzona inscenizacją pt. "Legendy o Żołnierzu Polskim" Bolesława Leśmiana w wykonaniu uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania w Swarożynie. Na zakończenie Wójt Gminy Tczew Roman Rezmerowski wręczył podziękowania osobom, które zasłużyły się wieloletnią działalnością na rzecz oświaty oraz lokalnego środowiska.

 

Zdjęcia