Obwieszczenie Wójta Gminy Tczew w sprawie obwodów głosowania w wyborach na dzień 21 października 2018 r.

OBWIESZCZENIE

Wójta Gminy Tczew

z dnia 20 wrzesnia 2018r.

w sprawie obwodów głosowania w wyborach zarządzonych na dzień 21 października 2018r.

Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018r. poz. 754,1000i 1349) podaje się do publicznej wiadomości informację o numerach i granicach obwodów głosowania, siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do Rady Gminy Tczew,
Rady Powiatu Tczewskiego, Sejmiku Województwa Pomorskiego i Wójta Gminy Tczew zarządzonych
na dzień 21 października 2018r.

Nr obwodu

Dom Pomocy Społecznej w Damaszce

Stanisławie Nr 31

Dom Pomocy Społecznej w Stanisławiu

UWAGA ! * Lokal głosowania dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenia organu rentowego o:

1) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;
2) całkowitej niezdolności do pracy;
3) niezdolności do samodzielnej egzystencji;
4) o zaliczeniu do I grupy inwalidów;

5) o zaliczeniu do II grupy inwalidów;
a także osoby o stałej albo długotrwałej niezdolnoci do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Gdańsku I najpóźniej do dnia 8 października 2018r.
Głosować przez pełnomocnika
mogą wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:
  1) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  2) całkowitej niezdolności do pracy;
  3) niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  4) o zaliczeniu do I grupy inwalidów;
  5) o zaliczeniu do II grupy inwalidów;

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Wójta Gminy Tczew najpóźniej do dnia 12 października 2018r.

W dniu głosowania lokale obwodowych komisji wyborczych otwarte będą w godzinach od 7 oo do 21oo

Wójt Gminy

(-) Roman Rezmerowski