Uroczyste otwarcie placu zabaw w Waćmierku

Uroczyste otwarcie placu zabaw w Waćmierku

Dnia 1 czerwca br. w miejscowości Waćmierek dokonano uroczystego otwarcia nowego placu zabaw. Przy asyście dzieci, aktu przecięcia wstęgi dokonali: wójt gminy Tczew Roman Rezmerowski, radny Krystian Tafliński oraz sołtys Szczepan Klinkusz.

Plac zabaw został przetestowany przez najmłodszych mieszkańców miejscowości. Po ich minach można było zaobserwować ogromną radość i zadowolenie. Podczas uroczystości odbywały się liczne konkursy i zabawy, w których mogli wziąć udział również rodzice. Z okazji Dnia Dziecka, wszystkie obecne dzieci zostały hojnie obdarowane słodkościami i upominkami.

Obszar o powierzchni ok. 1500 m2 jest ogrodzony i składa się z pięciu urządzeń zabawowych, takich jak: urządzenie ze ślizgawkami, pomostem oraz wieżyczkami, huśtawka podwójna, huśtawka wahadłowa, bujak oraz wielofunkcyjny sześciokąt. Na placu znajduje się również stół do tenisa oraz ławki. Ogrodzony teren jest bardzo duży, więc podczas uroczystości pojawiały się już pomysły jego dalszego zagospodarowania.

Zdjęcia