Tutaj powinien być opis

Gminny Dzień Strażaka w Rokitkach

      Co roku w Dzień Świętego Floriana, swoje święto obchodzą strażacy. W wielu gminach brać strażacka integruje się podczas zorganizowanych uroczystości. W gminie Tczew obchody Dnia Strażaka odbyły się 5 maja 2018 r. w miejscowości Rokitki. Na placu przed remizą, zebrali się przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z gminy Tczew na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Julianem Grygolcem. 

Rozpoczynając obchody, druh Dariusz Langowski, złożył meldunek prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tczewie Waldemarowi Walejce o gotowości jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Tczew  do uroczystego apelu z okazji Dnia Strażaka. Aby tradycji stało się zadość, prezes Julian Grygolec wręczył figurę św. Floriana Edwardowi Grala, prezesowi jednostki przygotowującej tegoroczne obchody.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć wójta gminy Tczew Romana Rezmerowskiego, który w swoim przemówieniu podkreślił ważną rolę strażaków ochotników, którzy poświęcają swój czas, narażają zdrowie i życie, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom. Wśród zaproszonych gości byli również: przewodniczący Rady Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak, radna Ewa Bieszka, kierownik referatu administracyjnego Karolina Liebrecht, kierownik referatu komunalnego Henryk Bzowski, kapelan strażaków ks. Piotr Malinowski i  ks. kan. Krzysztof Niemczyk. Państwową Straż Pożarną reprezentował st. kpt. mgr inż. Zbigniew Rzepka, zastępca komendanta powiatowego.

Obchody Dnia Strażaka to dobry czas do wyróżnienia i docenienia naszych druhów.
Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego, uchwałą nr 1/2018 z dnia 10.03.2018 r. przyznało odznakę „Strażak Wzorowy” następującym strażakom:
Patryk Bławat z OSP w Dalwinie
Kasper Wiecki z OSP w Dalwinie
Marceli Paśko z OSP w Dalwinie
Kamil Kapusta z OSP w Dalwinie
Patryk Szulc z OSP w Miłobądzu

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Pomorskiego Nr 1/OP z dnia 20.04.2018 r.

Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczono:
Adama Gackowskiego z OSP w Dąbrówce

Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczono:
Marcina Wendta z OSP w Małżewie
Jana Jankowskiego z OSP w Małżewie

Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczono:
Henryka Licę z OSP w Dąbrówce
Arkadiusza Bruneckiego z OSP w Miłobądza

Zdjęcia