Turniej Karate WKF Grand Prix 2018

Międzynarodowy Turniej Karate

W dniach 21-22 kwietnia 2018 r. Tczew stał się stolicą polskiego i europejskiego karate. Już po raz szósty odbył się Międzynarodowy Turniej Karate WKF GRAND PRIX TCZEWA. Areną zmagań karateków była hala Powiatowego Centrum Sportu przy II LO w Tczewie. Otwarcia Turnieju dokonali przedstawiciele władz samorządowych, a zarazem współorganizatorzy turnieju, min. Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, wiceprezydent Miasta Tczewa Adam Burczyk oraz Wójt Gminy Tczew Roman Rezmerowski.
Zawody rokrocznie cieszą się ogromnym powodzeniem, dowodem tego jest stały wzrost liczby zawodników biorących udział w turnieju. W tym roku ilość zgłoszonych klubów wzrosła dwukrotnie w porównaniu do roku ubiegłego. W zawodach wzięło udział blisko 800 zawodników z 59 klubów z Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Polski. Organizatorem był Sportowy Klub Karate Senshi z Tczewa, który podsumowując turniej, uznał imprezę za niebywały sukces organizacyjny i sportowy.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a konkurencja nie była mała. Ekipa Sportowego Klubu Karate Senshi stanęła na wysokości zadania prezentując się doskonale na tle renomowanych rywali.  Klub zdobył łącznie 18 medali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych: 3 złote, 4 srebrne i 11 brązowych.
Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Gmina Tczew przekazuje dotacje wspierając Klub Sportowy Senshi w organizacji turnieju, cyklicznych zajęć karate oraz obozy sportowe organizowane przez klub.

ZŁOTE MEDALE
1 Oliwia Pazdro KUMITE INDYWIDUALNE
Dziewczęta 10-11 lat [-34 kg]
2 Oliwia Pazdro KUMITE INDYWIDUALNE
Dziewczęta 2008-2007 [open]
3 SENSHI - Tczew -> Natalia Kuzioła; Weronika
Raczkowska; Liliana Zyganowska;
KUMITE DRUŻYNOWE Juniorki 16-
17 lat
SREBRNE MEDALE
1 Natalia Kuzioła KUMITE INDYWIDUALNE Juniorki
16-17 lat [-53 kg]
2 SENSHI - Tczew -> Wojciech Gajdus; Darek
Wroński; Jakub Zyganowski;
KATA DRUŻYNOWE Chłopcy 10 lat i
mniej
3 SENSHI - Tczew -> Nela Koszykowska; Zuzanna
Malik; Adrianna Meller;
KUMITE DRUŻYNOWE Dziewczęta
8-9 lat
4 SENSHI - Tczew -> Natalia Kuzioła; Weronika
Raczkowska; Julia Sabiecka; Liliana Zyganowska;
KUMITE DRUŻYNOWE Seniorki 18
lat i więcej
BRĄZOWE MEDALE
1 Karolina Grzebińska KUMITE INDYWIDUALNE
Dziewczęta 10-11 lat [+40 kg]
2 Laura Holz KUMITE INDYWIDUALNE
Dziewczęta 8-9 lat [+30 kg]
3 Alicja Kozłowska KUMITE INDYWIDUALNE
Dziewczęta 7 lat i mniej [+25 kg]
4 Natalia Kuzioła KUMITE INDYWIDUALNE Seniorki
18 lat i więcej [-55 kg]
5 Miłosz Ptaszkowski KUMITE INDYWIDUALNE
Młodzicy 12-13 lat [-35 kg]
6 Miłosz Sabiecki KUMITE INDYWIDUALNE Juniorzy
16-17 lat [-68 kg]
7 Miłosz Sabiecki KUMITE INDYWIDUALNE Seniorzy
18 lat i więcej [-67 kg]
8 Dominik Świtalski KUMITE INDYWIDUALNE Kadeci
14-15 lat [-52 kg]
9 Damian Tomaszewski KUMITE INDYWIDUALNE Chłopcy
10-11 lat [+40 kg]
10 SENSHI - Tczew -> Karolina Grzebińska; Adrianna
Meller; Oliwia Pazdro;
KUMITE DRUŻYNOWE Dziewczęta
10-11 lat
11 SENSHI - Tczew -> Miłosz Sabiecki; Dawid Stubba; KUMITE DRUŻYNOWE Seniorzy 18
lat i więcej

Zdjęcia