ferie Swarożyn

Ferie zimowe w Swarożynie

W dniach 5-9 lutego w Swarożynie odbyło się zorganizowane zimowisko dla dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Swarożynie. W zimowisku wzięło udział 55 dzieci w wieku od 9 do 13 lat z miejscowości Swarożyn i Goszyn.
Podopieczni mieli do dyspozycji bogaty program z atrakcjami. Zorganizowano dla dzieci wyjazd do Ośrodka Narciarskiego w Trzepowie, gdzie można było zjeżdżać na snowtubingu. To śnieżne szaleństwo przyniosło dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Kolejną wycieczką był wyjazd na basen do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego na Kaszubach. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach „świat Lego” oraz „świat robotów”. Pomimo dużych mrozów wszyscy chętnie brali udział w przygotowanych zajęciach w świetlicy. Było pieczenie kiełbasek przy ognisku, a pieczenie pączków w „tłusty czwartek” przyniosło wiele radości i nowych doświadczeń kulinarnych.
Opiekunami podczas zimowiska były panie wolontariuszki: Anna Sadowska, Anna Łepek, Beata Wójcikiewicz, Andżelika Chroboczek i Anna Kata. Czynny udział w organizacji brał także sołtys Szczepan Klinkusz, a podczas wyjazdów kierownikiem był dyrektor szkoły Wojciech Czerwiński.

Zdjęcia