KGW Czarlin na Targach Rolniczych w Nadarzynie

KGW Czarlin na Targach Rolniczych w Nadarzynie

Dnia 02 grudnia br., w sobotę, Koło Gospodyń Wiejskich z Czarlina reprezentowało Gminę Tczew podczas II edycji Centralnych Targów Rolniczych, w ramach XI Ogólnopolskiej Prezentacji Stołów Bożonarodzeniowych w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.
Tego dnia można było zapoznać się z  regionalnymi obrzędami, pięknem ludowego rękodzieła, barwnością i odrębnością regionalną strojów, a przede wszystkim kulinarnym kunsztem wiejskich gospodyń z poszczególnych regionów Polski. Były to największe targi rolno-spożywcze w Polsce, na których spotykają się rolnicy, naukowcy i przedsiębiorcy, którzy działają na rzecz rolnictwa i polskiej wsi. Nie zabrakło również wystaw maszyn i urządzeń rolniczych, zwierząt oraz środków do produkcji rolnej. Odbyły się również wykłady nt. prowadzenia hodowli i upraw.
Uczestnicy targów byli bardzo ciekawi naszego regionu, wielu z nich po raz pierwszy usłyszało nazwę naszego regionu „Kociewie”. Gospodynie z wielką radością reprezentowały nasz region, prezentując regionalny stół bożonarodzeniowy.


Zdjęcia