Turniej tenisa stołowego

Turniej tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Tczew

2 grudnia br. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce odbył się turniej tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Tczew.  Do zawodów przystąpiło 12 uczestników: 3 kobiety i 9 mężczyzn.
Kobiety rozegrały pojedynki każda z każdą do trzech wygranych setów. Ostatecznie zwyciężyła Agnieszka Kruszyńska z Miłobądza wygrywając oba pojedynki. Drugie miejsce wywalczyła Iwona Grosz z Boroszewa pokonując Małgorzatę Paszylk z Turza.

Ostateczna kolejność kobiet:
1. Kruszyńska Agnieszka (Miłobądz)
2. Grosz Iwona (Boroszewo)
3. Paszylk Małgorzata (Turze)

Mężczyźni zostali podzielenie na dwie grupy w których rywalizowali systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów. Do kolejnej fazy turnieju awansowało po dwóch najlepszych ze swoich grup. Finał rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie. Szybkie wymiany, nagłe zmiany sytuacji powodowały oklaski publiczności. Ostatecznie zwyciężył Kapinos Adam z Rokitek pokonując dotąd niepokonanego przez kilka ostatnich lat Kukułę Jakuba wynikiem 3:1.

Ostateczna kolejność mężczyzn:
1. Kapinos Adam (Rokitki)
2. Kukuła Jakub (Szpęgawa)
3. Sadowski Mariusz (Swarożyn)
4. Ciapka Tomasz (Swarożyn)
5. Augustyniak Krzysztof (Szczerbięcin)
6. Godlewski Dariusz (Rokitki)
7. Redwelski Krzysztof (Mieścin)
8. Jurczyński Dariusz (Mieścin)
9. Gardzielewski Krzysztof (Szpęgawa)
 
Po zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe z rąk Wójta Gminy Tczew Romana Rezmerowskiego  oraz radnego Gminy Tczew Juliana Grygolec.

Zdjęcia