Przejdź do treści
konkurs wielkanocny

Wielkanoc na Kociewiu


W dniu 7 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie odbył się XV Powiatowy Konkurs Wielkanocny. Przedmiotem konkursu było przygotowanie palmy wielkanocnej, pisanek, ciast oraz stroików wielkanocnych. Jak zwykle dekoracje przygotowane przez poszczególne reprezentacje były piękne i wymagały dużo nakładu pracy. Zespoły popisywały się twórczą pomysłowością i kulinarnym talentem.

W konkursie brały udział 24 zespoły reprezentujące szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Domy Pomocy Społecznej. Gminę Tczew reprezentowało tym razem tylko jedno Koło - Koło Gospodyń Wiejskich z Czarlina. W spotkaniu uczestniczyła sekretarz gminy Tczew Joanna Szlicht, która podziękowała Paniom za promowanie gminy Tczew podczas Konkursu wręczając im drobne upominki.

Jury po degustacji i ocenie wystroju stoisk postanowiło przyznać 24 równorzędne nagrody. Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci sprzętu gospodarstwa domowego i RTV. Rokrocznie organizowane przedsięwzięcie ma na celu kultywowanie tradycji ludowych, pobudzanie młodzieży do inwencji twórczej, propagowanie kultury naszych regionów oraz nabywanie umiejętności prezentacji wykonanych prac.

Zdjęcia