Przejdź do treści
wizyta w Fundacji Pomorze Dzieciom w Gdańsku

Wizyta w siedzibie Fundacji Pomorze Dzieciom


W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Tczewskiego Klubu Morsów: Dominik Baza i Anna Janas, a także przedstawiciel gminy Tczew Joanna Szlicht, sekretarz gminy udali się do siedziby Fundacji Pomorze Dzieciom w Gdańsku w celu przekazania zebranych pieniędzy podczas IV Biegu Morsa w Turzu.

Fundacja zapewnia śmiertelnie chorym dzieciom bezpieczny pobyt w rodzinnym domu w ostatnim okresie ich życia. Lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, a także psycholodzy jeżdżą do domów podopiecznych Fundacji udzielając opieki medycznej oraz wsparcia rodzinie.

Fundacja udziela 24-godzinnej opieki medycznej w ramach domowego hospicjum dla dzieci, a także wsparcia psychologicznego i socjalnego całej rodzinie, również w czasie żałoby. Doświadczony zespół zapewnia domową opiekę hospicyjną o wysokim standardzie, tak by reszta życia dziecka była wolna od bólu i uciążliwych objawów postępującej choroby w rodzinnej atmosferze pełnej uśmiechu i ciepła.

Aktualnie Fundacja może objąć opieką 20 małych podopiecznych. Hospicjum utrzymuje się tylko z darczyńców. Jest im ciężko, jednak pełen determinacji, siły i chęci niesienia pomocy  zespół Fundacji nie zważa na bariery. Każdy podopieczny jest jak członek rodziny. Zespół Fundacji kieruje się zasadą: Skoro nie możemy dołożyć dni do Ich życia, dołóżmy życia do Ich dni!

Dzięki inicjatywie Tczewskiego Klubu Morsów udało się wesprzeć Fundację kwotą ponad 10 000 zł. Fundację można wspierać cały czas.


fundacja.jpg

Zdjęcia