Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje gminne

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje gminne

Wymagający rowerowy tor przeszkód oraz test wiedzy, takie zadania czekały uczestników gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które w piątek (07.04.2017 r.) odbyły się w Zespole Kształecenia i Wychowania w Swarożynie. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje podstawówek i gimnazjów ze szkół znajdujących się na terenie Gminy Tczew, łącznie 22 uczniów. Turniej ma ogromne znaczenie dla podnoszenia bezpieczeństwa na drogach. Poprzez taką rywalizację skutecznie propaguje się wiedzę wśród młodzieży. Co roku poziom jest wyższy i jest coraz więcej chętnych, co cieszy dodatkowo, bo to wszystko przenosi się bezpośrednio na bezpieczeństwo na drogach. Młodzież jest dobrze przygotowana od strony praktyki, jak i teorii do uczestnictwa w ruchu. Niejeden dorosły mógłby się wiele nauczyć od tych młodych ludzi. Podstawy ruchu drogowego są podobne dla rowerzystów, jak i kierowców. Jeśli młody człowiek nabierze dobrych nawyków i przyzwyczajeń, to dobra droga do tego, by mógł zasiąść za kółko samochodu i stać się dobrym kierowcą. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się przede wszystkim wiedzą z zakresu ruchu drogowego oraz bezbłędną techniką jazdy.

Po zaciekłej rywalizacji drużyny zdobyły następujące miejsca:

kategoria – szkoły podstawowe:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Lubiszewie,

2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Swarożynie,

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Miłobądzu

4 miejsce - Szkoła Podstawowa w Turzu,

 

kategoria – szkoły gimnazjalne:

1 miejsce – Gimnazjum w Swarożynie,

2 miejsce – Gimnazjum w Dąbrówce.

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia