Tutaj powinien być opis

Rowerowy Rajd Gwiaździsty

Rowerem przez Powiat Tczewski

Wiosna w pełni, na drogach i ścieżkach pojawia się coraz więcej amatorów dwóch kółek. Pogoda, mimo że zmienna – zachęca do aktywności. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE dzięki dofinansowaniu zadania ze środków Powiatu Tczewskiego serdecznie zaprasza na 19. edycję Rowerowego Rajdu Gwiaździstego.

Impreza ta posiada długą historię. W poprzednich latach uczestnicy ze wszystkich gmin powiatu, w kilku grupach zjeżdżali się na szkolne boisko w Małych Walichnowach, gdzie odbywał się festyn rekreacyjny. Stąd tradycyjna nazwa – gwiaździsty, tradycyjna jest też data – ostatnia niedziela maja.

- W tym roku zaproponowaliśmy inną formułę, przejazd jedną grupą przez cały powiat z Opalenia do Tczewa – mówi Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. – Zmiana to przede wszystkim możliwość przejazdu każdego uczestnika na całej trasie, to również pokazanie walorów krajobrazowych wszystkich gmin. Dla chętnych, zapewnimy transport na trasie Tczew-Opalenie zarówno osób, jak i rowerów. Ważne jest, aby podczas zapisów zasygnalizować chęć skorzystania z autokaru, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

A samą rejestrację organizatorzy prowadzą do 22 maja. Można to zrobić osobiście w biurze LOT KOCIEWIE przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie, telefonicznie pod numerem 58 531 37 41, w godzinach pracy od 8.30 do 16.30. Jest też droga mailowa [info@kociewie.eu] lub przez wiadomość na Facebooku [www.facebook.com/lot.kociewie].

Start Rowerowego Rajdu Gwiaździstego przewidziany jest na godz. 10.00 przy Wiejskim Domu Kultury. Trasa to około 58 km przez: Tymawę, Piaseczno, Królów Las, Morzeszczyn, Gętomie, Kulice, Pelplin, Radostowo, Subkowy, Gorzędziej, Knybawę do Tczewa. Chętni mogą dołączyć w dowolnym miejscu rajdu, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

- Gwiaździsty to również tradycyjny piknik rowerowy. I tak będzie w tym roku, tym razem w Pelplinie przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 na ul. Sambora – podkreśla Piotr Kończewski. – Tam rowerzyści będą mogli sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości powiatu, Kociewia oraz zjeść przygotowany posiłek, potem ruszyć w dalszą drogę. Na piknik zapraszamy również mieszkańców Pelplina i okolic.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty to przedsięwzięcie współfinansowane przez Powiat Tczewski. To również współpraca z gminami: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Tczew oraz miastem Tczew, w szczególności zaś Gminą Pelplin.

Wszystkich miłośników rowerowej rekreacji serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Przebieg trasy:
Opalenie – Tymawa - Piaseczno - Królów Las - Morzeszczyn - Kulice - Pelplin - Radostowo - Subkowy - Gorzędziej - Knybawa - Tczew.

Poniżej link do wydarzenia: https://bit.ly/2LKD6h9

Zdjęcia