bieg morsa

Za nami V Bieg Morsa w Turzu

Już po raz piąty (8.04) nad jeziorem Damaszka w Turzu odbył się charytatywny Bieg Morsa, zamykający sezon zimnych kąpieli. W przedsięwzięciu uczestniczyło prawie 400 osób, wśród których byli dorośli oraz dzieci. Impreza rozpoczęła się od biegu, w którym wzięło udział prawie 150 osób, a następnie ponad 130 osób przystąpiło do marszu Nordic Walking. To wszystko na dystansie 5 km. Po zawodach do boju ruszyły morsy oraz ochotnicy, którzy odbyli kąpiel w jeziorze. W imprezie wzięli udział nie tylko miłośnicy zimnych kąpieli z Tczewa, ale także zaprzyjaźnione kluby m. in. ze Skarszew, Kościerzyny i Starogardu Gdańskiego. Osoby, które nie korzystały z kąpieli przyglądały się ze zdumieniem i podziwem. Pogoda dopisała - było słonecznie i ciepło.  O akcent muzyczny zadbała Kociewsko - Kaszubska Orkiestra Dęta "Torpeda".
Na najmłodszych czekał dmuchany zamek, który do samego końca cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do dyspozycji uczestników był przejazd motorówką pod czujną opieką ratowników WOPRu. Dla wszystkich przybyłych osób przygotowany został poczęstunek w postaci: bigosu, kiełbasek, grochówki i pysznego ciasta. Całkowity dochód z V Biegu Morsa, łącznie ponad 12 tys. zł, wzorem lat ubiegłych, przeznaczony zostanie na terapię Pauliny Citkowskiej z Tczewa. Paulinka ma 11 lat, jest podopieczną Hospicjum Pomorze Dzieciom, które prowadzi hospicjum domowe dla dzieci.
Obserwując uczestników biegu, można było zaobserwować radość z wzięcia udziału w akcji. Przybywali całymi rodzinami i razem pokonywali wyznaczony dystans. Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Najlepsi uczestnicy otrzymali puchary oraz nagrody z rąk sekretarz gminy Tczew Joanny Szlicht, która również wzięła aktywny udział w biegu.
Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach zajęli:
Bieg
Kobiety:
I miejsce Martyna Mąkosa
II miejsce Monika Zimmermana
III miejsce Lucyna Czechanowska

Mężczyźni:
I miejsce Daniel Ławrynowicz
II miejsce Krzysztof Pawłowski
III miejsce Ciepielewski Patryk

Dziewczęta do lat 13:
I miejsce Natalia Czechanowska
II miejsce Kinga Kurowska
III miejsce Anna Janas

Chłopcy do lat 13:
I miejsce Tomasz Kunowski
II miejsce Szymon Czechanowski
III miejsce Oliwier Szlicht

Marsz
Kobiety:
I miejsce Janina Ciapka
II miejsce Emilia Myszk-Naczk
III miejsce Danuta Węsierska

Mężczyźni:
I miejsce Karol Waruszewski
II miejsce Krzysztof Szlagowski
III miejsce Mariusz Naczk
Dziewczęta do lat 13:
I miejsce Urszula Naczk
II miejsce Weronika Pustkowska
III miejsce Weronika Dywelska

Chłopcy do lat 13:
I miejsce Szymon Węsierski
II miejsce Bartosz Pankiewicz
III miejsce Igor Suchecki

Zdjęcia