Tutaj powinien być opis

Regionalny Konkurs Wielkanocny w Swarożynie


Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Kojarzą się nam z wieloma zwyczajami oraz tradycjami, które po dziś dzień są zachowane w naszych rodzinach. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie stawiając sobie za cel kultywowanie tradycji regionalnej, już po raz szesnasty, 23 marca br. zorganizował Regionalny Konkurs Wielkanocny. Uczestnikami były Koła Gospodyń Wiejskich, Domy Pomocy Społecznej oraz szkoły. Przygotowali oni do konkursu wiosenne, barwne dekoracje świątecznego stołu, potrawy oraz palmy.  Gminę Tczew reprezentowały Panie z Kół Gospodyń wiejskich z Czarlina oraz Swarożyna, a także Szkoła Podstawowa z Dąbrówki.

Dodatkową atrakcją dla uczniów przybyłych na konkurs była możliwość przygotowania na miejscu razem z uczniami ZSCKR świątecznych dekoracji. Pomysłów było co niemiara, a efekty własnoręcznie wykonanych wianków i pisanek budziły zachwyt nie tylko samych autorów prac. Warsztaty rękodzieła cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie szkół oraz dzieci z lokalnych placówek szkolnych i przedszkolnych z wielkim zapałem i entuzjazmem podeszli do zadania realizacji własnych pomysłów. Gotowe prace mogli zabrać ze sobą do domów, by cieszyły oko także wśród najbliższych.

Zdjęcia