Plakat kursu animacji społecznej

Kurs animacji społecznej 2.0

Jeśli chcesz nauczyć się jak działać skuteczniej, szukasz inspiracji, spotkania z praktykami i ekspertami ten kurs jest dla Ciebie. Dzięki uczestnictwie lepiej zrozumiesz swoje zasoby (społeczne, technologiczne) i nauczysz się jak je wykorzystać w konstruktywny i bezpieczny sposób. Określisz i zaplanujesz projekt rozwoju siebie jako animatora/animatorki społecznej. Dokonasz zmian w zamierzonym kierunku w komfortowym, bezpiecznym oraz inspirującym otoczeniu. Zrozumiesz lepiej własne i społeczne mechanizmy, wzorce myślowe, strategie decyzyjne i motywacyjne. Będziesz pracować nad niechcianymi zachowaniami, problemami, trudnymi sytuacjami, nawykami, doświadczeniami. Nauczysz się zarządzać stresem oraz nabierzesz pewności siebie. Nauczysz się radzić sobie z ludźmi, zadaniami oraz jak konstruktywnie tworzyć relacje wspierające społeczny rozwój. Lepiej zrozumiesz warunki, jakie są niezbędne do samorozwoju i rozwoju społecznego. W efekcie stworzysz swoje osobiste portfolio Animatora/ki Społecznego/ej, pokazujący i opisujący twój projekt społecznego samorozwoju.
 
Harmonogram kursu:
I moduł:
7-11 XI 2017 – Trening interpersonalny
2-3 XII 2017 – Warsztat rozwoju osobistego
II moduł:
13-14 I 2018 – Rozwój umiejętności animacyjnych
24-25 II.2018 – Projektowanie usług społecznych
14-15 IV 2018 – Strategie i modelowanie w animacji społecznej
III moduł:
VI – VIII 2018 – Tworzenie portfolio animatora/animatorki
 
Poszukiwanych jest 16 osób chętnych do wzięcia udziału w tym procesie. Rekrutacja odbywa się dwuetapowo. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Potem indywidualne spotkania w terenie. Wypełnione formularze proszę wysyłać do 18 października na adres egarska@fundacjapokolenia.pl

Załączniki

Zdjęcia