OSP Gniszewo

Młodzi strażacy z OSP Gniszewo na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W niedzielę 17 września br. na stadionie sportowym w Dębnicy Kaszubskiej w powiecie Słupskim odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których powiat tczewski reprezentowała młodzieżowa drużyna z Gniszewa.

Zawody te są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych, a ich celem jest popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie świadomości ratowniczej wśród młodzieży, mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu oraz ocena stanu wyszkolenia członków MDP.

Zawody rozegrano w trzech konkurencjach: musztry, ćwiczenia bojowego i sztafety pożarniczej. W zawodach wzięło udział siedemnaście drużyn z Województwa Pomorskiego. W klasyfikacji końcowej drużyna z Gniszewa zajęła III miejsce.

Młodzież wykazała hard ducha i wolę walki, pokazując tym samym, że rośnie w gminie silne pokolenie strażaków, które w przyszłości dzielnie będzie strzec bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

Zdjęcia