Defilada strażacka ulicami Tczewa.

Powiatowy Dzień Strażaka

W Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie 4 maja br. odbyły się obchody Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w intencji strażaków, która odbyła się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie o godzinie 18:30, którą prowadził ks. dr Piotr Malinowski kapelan Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Tczew. Po uroczystości kościelnej strażacy oraz przedstawiciele władz samorządowych przeszli defiladą ulicami Tczewa do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie przy ul. Lecha. Wszystkich przybyłych gości przywitał Komendant Waldemar Wolejko dziękując za przybycie. W imieniu wszystkich przedstawicieli władz samorządowych przemówił starosta Tadeusz Dzwonkowski podkreślając zasługi straży dla społeczeństwa i zapewniał, że samorządy będą dokładać wszelkich starań aby warunki pracy z każdym rokiem ulegały poprawie. Dziękował za poświęcenie i trud w codziennej pracy na rzecz mieszkańców.

Podczas uroczystości zostały wręczone medale za zasługi na rzecz Straży Pożarnej, oraz wyróżnienia przyznawane przez władze poszczególnych gmin z terenu powiatu tczewskiego.

 

Wójt Gminy Tczew wyróżnił dziewięciu strażaków ochotników z jednostek funkcjonujących na terenie Gminy Tczew, za wzorową działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

 

Dh Piotr Steć OSP Dąbrówka Tczewska

Dh Michał Husak OSP Miłobądz

Dh Janusz Jażdżewski OSP Boroszewo

Dh Marek Grala OSP Rokitki

Dh Jan Ciechanowski OSP Turze

Dh Marceli Paśko OSP Dalwin

Dh Jan Jankowski OSP Małżewo

Dh Jolanta Kozłowska OSP Gniszewo

Dh Kamila Kuśmierczyk OSP Swarożyn  

_dsc0043.jpg

Zdjęcia