27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego

Dziś obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Samorządu Terytorialnego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę pierwszych w powojennej Polsce, w pełni demokratycznych wyborów samorządowych.
Dokładnie 36 lat temu mieszkańcy zyskali realny wpływ na swoje otoczenie. Przywrócenie samorządności pozwoliło lokalnym społecznościom wziąć sprawy w swoje ręce i odmienić oblicze naszych małych Ojczyzn - w tym także Gminy Tczew.
„Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego przyjmijcie Państwo gratulacje i podziękowania za wspólną troskę na rzecz rozwoju samorządności lokalnej oraz kształtowania przynależności do naszej małej Ojczyzny. Potrzeba wielkiej siły, odpowiedzialności i mądrości w realizacji potrzeb społeczności lokalnych, których przedstawicielami jesteście. W tym szczególnym dniu pragnę podziękować Państwu za to, że o tym pamiętacie”- Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak.
Święto to zostało oficjalnie ustanowione przez Sejm RP 29 czerwca 2000 roku, w celu wyrażenia uznania i szacunku wszystkim tym, którzy tworzą i rozwijają polską samorządność. To święto nas wszystkich: radnych, sołtysów, pracowników samorządowych oraz każdego mieszkańca, który aktywnie włącza się w życie naszej gminy!
Dziękujemy, że wspólnie budujemy silną i rozwijającą się Gminę Tczew!


