Tutaj powinien być opis

Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Czatkowach

Wspaniała zabawa, świetny humor i zdrowa rywalizacja, takie emocje towarzyszyły podczas XI Gminnego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich (13.10), którego organizatorem był Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Tym razem gospodarzem imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich z Czatków, zwycięzca ubiegłorocznych zmagań. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Tczew Roman Rezmerowski.

Do rywalizacji turniejowej przystąpiły trzy koła: Czarlin, Rokitki i Stanisławie-Lubiszewo. Panie prezentowały się w pięciu konkurencjach:

I. produkt tradycyjny „śledzie marynowane w oleju",

II. tablica: „1918-2018 My Polacy",

III. moda otulona kwiatami,

IV. scena kabaretowa „KGWuszki kandydują-program wyborczy na wesoło",

V. piosenka z inscenizacją "O mojej mamie".

Gospodynie po raz kolejny zaprezentowały się na najwyższym poziomie. Ciekawe i zaskakujące pomysły Pań znalazły uznanie w oczach jury, w którym zasiadał Piotr Hałuszczak, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku, Bożena Kulpa członkini Koła Gospodyń Wiejskich z Czatków i Zbigniew Kozakiewicz, emerytowany doradca z Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Panie prezentowały bardzo wyrównany poziom i ciężko było wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie jury przyznało pierwsze miejsce Kołu Gospodyń Wiejskich z Czarlina, II miejsce Kołu Gospodyń Wiejskich ze Stanisławia i Lubiszewa, a III miejsce Kołu Gospodyń Wiejskich z Rokitek. Zwycięskie Koło będzie reprezentowało gminę na Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Tczewie, który odbędzie się w lutym 2019 roku.

Wójt Gminy Tczew Roman Rezmerowski doceniając zaangażowanie, kreatywność oraz sposób popularyzowania dziedzictwa kulturowego regionu przez Panie, wręczył wszystkim uczestniczącym kołom nagrody rzeczowe.

Zdjęcia