karnawał w Swarożynie

Karnawałowe szaleństwo w Swarożynie

Okres karnawału to czas w którym sołectwa Gminy Tczew organizują zabawy dla dzieci,  nazywane także zabawami choinkowymi. Taka impreza odbyła się 14 stycznia br. (niedziela) w świetlicy w Swarożynie. Zabawa została zorganizowana dla dzieci z miejscowości Swarożyn, Goszyn i Wędkowy.
Świetlica zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana balonami i gwiazdami zachęcała najmłodszych do zabawy. Rodzice i opiekunowie zostali poczęstowani kawą i słodkościami, podczas gdy dzieci wspaniale spędzały czas na zabawie prowadzonej przez profesjonalne animatorki. Były liczne gry, zabawy oraz tańce. Wśród uczestników nie zabrakło karnawałowych przebierańców.
Pieniądze na zabawę pochodziły z funduszu sołeckiego miejscowości Swarożyn, Goszyn i Wędkowy oraz dzięki zaangażowaniu sołtysów Szczepana Klinkusza, Karoliny Filcek i Bożeny Waggi oraz radnej Anny Katy, która co roku pozyskuje na ten cel dodatkowe środki finansowe.
Na koniec imprezy na każde dziecko czekała niespodzianka w postaci paczki. Po prawie trzech godzinach udanej zabawy wszyscy z uśmiechem wracali do domów.

Zdjęcia