Tutaj powinien być opis

Robert Rozmus rozsmakował się w swarożyńskich plackach ziemniaczanych

Po raz kolejny w Swarożynie można było zajadać się potrawami z ziemniaków przy energetycznym koncercie jednego z najbardziej żywiołowych, śpiewających aktorów jakim jest Robert Rozmus.

Szał ziemniaczany opanował teren rekreacyjny w Swarożynie (26.08.). A to za sprawą zorganizowanego przez Gminę Tczew festynu rodzinnego pn. "Dzień Pieczonego Ziemniaka". Pogoda i humory dopisały, więc zabawa była znakomita. Jak sama nazwa imprezy wskazuje tematem przewodnim był ziemniak. Sołectwo Swarożyn przygotowało wystawę ziemniaków różnych odmian z gospodarstwa Pana Adama Szewców. Na przybyłych gości czekał darmowy poczęstunek w postaci zupy kartoflanki i placków ziemniaczanych.

Gościem specjalnym imprezy był Robert Rozmus. Artysta na scenie wcielał się w postacie najbardziej znanych wykonawców, polskich oraz zagranicznych i śpiewał ich przeboje. Estradowe kreacje, ruch sceniczny, zaskakujące aranże aktora, podobały się swarożyńskiej publiczności. Ponadto Robert Rozmus poprowadził konkurs wokalny oraz konkurs „Jaka to melodia” dla uczestników imprezy.

Na scenie zaprezentowały się również młodzieżowe zespoły z Kuźni Talentów ze Skowarcza. Pink Girls, OverTime i ReqUest  zagrały covery znanych piosenek oraz utwory własne. Swój wokalny talent zaprezentowała także Agnieszka Skarbek.

Najmłodsi uczestnicy nie mieli chwili na nudę. Liczne atrakcje zajęły dzieciom całe sobotnie popołudnie. Były zjeżdżalnie, trampoliny, karuzela oraz zabawy i konkursy z nagrodami. Odbył się również konkurs małego mistera gminy Tczew. Ponadto dzieci mogły obejrzeć występ Marka Borna, finalistę programu Mam Talent, który zaprezentował triki z piłkami nożnymi. Po pokazie Marek dawał młodym futbolistom wskazówki do nauki sztuczek piłkarskich. Dzieci mogły również uczestniczyć w warsztatach cyrkowych. Mogły spróbować swoich sił na rowerach cyrkowych, szczudłach, chodzenia po linie, żonglerki czy diabolo, Zorganizowane zabawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Koło Gospodyń Wiejskich ze Swarożyna serwowało domowe potrawy. Każdy chciał spróbować wyśmienitych pierogów ruskich oraz ciasta domowej roboty. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa taneczna, którą poprowadził zespół Zagorski Band i Jocker.  

Zdjęcia