Rowerkowe emocje w Miłobądzu
Sobota 13- tego czerwca w Miłobądzu upłynęła pod znakiem sportowej rywalizacji i fantastycznej, rodzinnej atmosfery. Wszystko za sprawą zawodów rowerkowych Dziennika Bałtyckiego, które po raz drugi zorganizowano na terenie Szkoły Podstawowej w Miłobądzu.
Mecenasem wydarzenia była Gmina Tczew, która z dumą wspiera inicjatywy promujące aktywność fizyczną oraz radość ze wspólnego spędzania czasu.
Już od rana szkolne boisko tętniło życiem – wypełniło się kolorowymi kaskami, głośnym dopingiem i dziecięcą radością. Na starcie stanęli najmłodsi fani dwóch kółek: od dzielnych maluchów na rowerkach biegowych, po starsze dzieci startujące w swoich kategoriach wiekowych.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Zastępczyni Wójta Gminy Tczew, Katarzyna Beringer-Kusio, wraz ze Starostą Tczewskim, Mirosławem Augustynem.
– Cieszę się, że możemy wspólnie spędzić to sobotnie przedpołudnie, uczestnicząc w drugich zawodach rowerkowych w Miłobądzu – podkreśliła Zastępczyni Wójta, dając sygnał do długo wyczekiwanego startu.
Trybuny po brzegi zapełnili rodzice, dziadkowie i opiekunowie, którzy z całych sił kibicowali swoim pociechom. Na mecie nie brakowało emocji, dumy i wzruszających momentów uwiecznionych na pamiątkowych zdjęciach. W tych zawodach każdy był zwycięzcą – dlatego wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz butelki ufundowane przez Gminę Tczew. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa!
Po zaciętej rywalizacji na uczestników czekało mnóstwo niespodzianek:
- malowanie twarzy i dmuchańce,
- fascynujące warsztaty pszczelarskie, które poprowadziła Pani Izabela Wrona,
- spotkanie z GmiTką – oficjalną, gminną maskotką-pszczółką,
- stoisko promocyjne Gminy Tczew z gadżetami oraz stoisko Progress Mind,
- stoisko policji z możliwością wejścia do radiowozu i poznania pracy mundurowych „od środka”,
możliwość zwiedzenia wozu strażackiego.
O smakowitą stronę wydarzenia i pyszny poczęstunek zadbało niezawodne Koło Gospodyń Wiejskich w Rukosinie , a nad pełnym bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie z OSP Miłobądz - ogromne podziękowania za ich obecność i zaangażowanie!
Dziękujemy Dziennikowi Bałtyckiemu za świetną współpracę, a przede wszystkim za inicjatywę!
Podziękowania należą się także wszystkim uczestnikom, opiekunom, organizatorom i kibicom za stworzenie tak pięknego, sportowego święta. Do zobaczenia na kolejnej edycji – jeszcze szybciej i jeszcze radośniej!


