Wspólnie dbajmy o czystość i bezpieczeństwo na naszych drogach!

Szanowni Mieszkańcy, Rolnicy i Przedsiębiorcy!
W związku z trwającymi intensywnymi pracami polowymi oraz ziemnymi, zwracamy się z gorącym apelem o zachowanie czystości na drogach publicznych.
Podczas wyjazdu z pól czy terenów budowy, na kołach maszyn często przenoszone jest błoto, ziemia i resztki roślin. Pamiętajmy, że warstwa śliskiego błota na asfalcie to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa, szczególnie dla kierowców jednośladów i samochodów osobowych.
Zgodnie z art. 91 Kodeksu wykroczeń: „Kto zanieczyszcza drogę publiczną (…) w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.” (t.j. Dz.U. 2025, poz. 734)
Prosimy o każdorazowe sprzątanie zanieczyszczeń naniesionych na jezdnię, zachowanie szczególnej ostrożności przy włączaniu się do ruchu.
Bezpieczeństwo na drogach Gminy Tczew to nasza wspólna sprawa! Dziękujemy za zrozumienie i dbanie o komfort wszystkich użytkowników.
