Już jutro III Gminny Dzień Pszczoły w Stanisławiu!
Maj to szczególny miesiąc w kalendarzu naszej gminy - obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. W związku z tym, Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak, Rejonowe Koło Pszczelarzy Tczew, KGW oraz Sołtys Stanisławia zapraszają mieszkańców na III GMINNY DZIEŃ PSZCZOŁY - niecodzienne wydarzenie, z ciekawymi atrakcjami dla wszystkich miłośników społecznych owadów i nie tylko!
KIEDY: sobota, 23 maja
GDZIE: Gminna Pasieka w Stanisławiu
START: 14:00 (bawimy się do 17:00) Wstęp WOLNY!
Co przygotowaliśmy w tym roku?
- ELEKTROZBIÓRKA – zapraszamy do zbiórki elektrośmieci! Możesz pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego, a za ekopostawę otrzymasz specjalny EKO gift!
- wirowanie miodu połączone z degustacją,
- żywa lekcja historii z Bractwem Rycerskim Kerin,
- pokazy sokolnicze Las Dwa Trzy,
- warsztaty z pokazem dziania barci,
- poszukiwanie detektorem metali z Klubem Odkrywców Pomorza,
- plenerowa kuchnia z Kamilą Kamrowską,
- budowanie domków dla owadów,
- przejażdżki konne,
- warsztaty modelowania balonów – pszczółki,
- konkursy i animacje,
- pszczelarskie stoiska handlowe "pszczeli targ",
- pyszny poczęstunek, który zapewni KGW Stanisławie!
Najważniejszym założeniem Pasieki Gminy Tczew jest edukacja i szerzenie przekonania, że ludzie i owady takie jak pszczoły mogą i powinny żyć ze sobą w zgodzie. Pszczoły miodne i inne dzikie zapylacze takie jak trzmiele czy pszczoły samotnice zapylają rośliny. Dzięki temu pozyskujemy niemal 80% pożywienia! Na co dzień nie myśli się o tym, że bez pracy tych drobnych owadów nie delektowalibyśmy się dżemem owocowym, nie jedlibyśmy warzyw czy nie popijalibyśmy soku z owoców.
Świętujmy wspólnie! Do zobaczenia w sobotę, 23 maja na terenie Gminnej Pasieki w Stanisławiu!

