Powitanie Lata w Turzu

W sobotę do parku w Turzu (30.06)  zawitały gwiazdy disco polo. Zaśpiewał zespół Skalars oraz gwiazda wieczoru zespół Power Play. Piosenki „Lubisz to lubisz” oraz „Co ma być to będzie”, to największe hity zespołu Power Play, które porwały publiczność do tańca.

Sobotnie popołudnie w parku turskim było głośne i radosne. Imprezę otworzył Wójt Gminy Tczew Roman Rezmerowski, życząc udanej zabawy. Najmłodsi do dyspozycji mieli zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane urządzenia do skakania oraz karuzelę. Dzieci zabawiał animator, który organizował konkursy i zabawy, nagradzając ich za aktywność. Było również malowanie twarzy, a także warsztaty plastyczne i puszczanie baniek. Licznym zabawom towarzyszyła Myszka Miki, która pozowała do zdjęć oraz częstowała dzieci cukierkami i lizakami.

Każdy mógł zjeść smaczny żurek. Można było również skosztować wyrobów kulinarnych Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Boroszewa oraz Gniszewa. Na scenie zaprezentowały się solistki ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej: Roksana Link, Wiktoria Drews i Zuzia Schőnfeld. Podczas imprezy odbywały się konkursy i pokazy kulinarne prowadzone przez Waldemara Załuskiego z "Plenerowej Patelni". Wieczorem odbyła się zabawa taneczna, którą poprowadził  Zagorski Band i Joker, bawiąc mieszkańców do północy.

Podczas imprezy wręczone zostały nagrody w konkursie „Piękna Wieś Pomorska 2018” na szczeblu gminnym. Nagrody wręczył wójt Roman Rezmerowski oraz sekretarz Joanna Szlicht. W kategorii „wieś”, pierwsze miejsce oraz bon na nagrodę rzeczową w wysokości 900,00 zł przyznano wsi Lubiszewo, drugie miejsce oraz bon na nagrodę rzeczową w wysokości 700,00 zł otrzymała wieś Swarożyn, a trzecie miejsce oraz bon na nagrodę rzeczową w wysokości 500,00 zł powędrowało do wsi Szpęgawa. Przyznano również wyróżnienia oraz nagrodę rzeczową w wysokości 300,00 zł, które otrzymały wsie: Malenin i Rokitki. Natomiast w kategorii „zagroda”, z uwagi, że do konkursu zgłoszono tylko jedną zagrodę, nie przyznano pierwszego miejsca. Wręczono wyróżnienie oraz  bon na nagrodę rzeczową w wysokości 300,00 zł państwu Barbarze i Zenonowi Szyszko z Waćmierka.

Imprezie towarzyszył Rajd Rowerowy zorganizowany przez Tczewski Klub Morsa, w którym brały udział całe rodziny. Czterdziestu miłośników dwóch kółek pokonało trasę o długości 7 km. Każdy uczestnik rajdu otrzymał medal, a trzy pierwsze miejsca w czterech kategoriach (chłopcy, dziewczynki, kobiety, mężczyźni) zostały nagrodzone przez Wójta Gminy Tczew.

Kat. dziewczynki Kat. chłopcy Kat. kobiety Kat. mężczyźni
1. Alicja Falińska