Dzień Strażaka

4 maja 2018 r. odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W zbiórce na placu przed gniewską strażnicą uczestniczyli strażacy zawodowi, jak i licznie zebrani druhowie OSP powiatu tczewskiego. Na uroczystość przybyli także strażacy z Niemiec, z którymi wymieniono poglądy i doświadczenia. Tradycyjnie w obchodach Międzynarodowego Dnia Strażaka udział brali przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

Dzień Strażaka to doskonała okazja, aby docenić strażaków, ich poświęcenie i zaangażowanie w ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców. Służba strażaków jest niezwykle ofiarna i polega na walce nie tylko z ogniem, ale i z wszystkimi innymi żywiołami, niesieniu pomocy ofiarom wypadków oraz zapobieganiu zagrożeniom. Cenną wartością są także spotkania strażaków z młodzieżą, podczas których rozmawiają o ochronie przeciwpożarowej oraz o ogólnie pojętych zasadach bezpieczeństwa. Święto strażaków jest zatem doskonałą okazją, aby wręczyć nagrody strażakom z jednostek OSP. Z terenu Gminy Tczew za wzorową postawę podczas służby zostali wyróżnieni:

1.    Bogdan Żołnowski (Dąbrówka)
2.    Paweł Landowski (Swarożyn)
3.    Patryk Szulc (Miłobądz)
4.    Tomasz Kozłowski (Gniszewo)
5.    Marian Łyko (Turze)
6.    Patryk Bławat (Dalwin)
7.    Robert Szoska (Boroszewo)
8.    Adrian Wyczling (Rokitki)
9.    Krzysztof Frankowski (Małżewo).

Strażakom z terenu Gminy Tczew, Wójt Roman Rezmerowski osobiście wręczył gratulacje oraz prezenty. Oficjalne uroczystości zwieńczyła msza święta, którą poprzedziła defilada pododdziałów strażackich przy akompaniamencie Gniewskiej Orkiestry Dętej.